Simon Lajos, az elhunyt polgármester fia lett Dabronc új polgármestere
- Részletek
- Hazai vonatkozású hírek - 2012/1. negyedév
- 2012. március 11. vasárnap, 20:56
Simon Lajost, a tavaly decemberben elhunyt polgármester fiát választották a Veszprém megyei Dabronc új polgármesterévé a vasárnapi időközi választáson; a posztért öt független jelölt indult - tájékoztatta a település jegyzője az MTI-t.
Pallér Edina közlése szerint a választásra jogosult 393 polgárból 240 adta le voksát a faluházban kijelölt szavazóhelyiségben, s egy híján valamennyi szavazat érvényes volt. Simon Lajos 124 szavazatot kapott, a további sorrend: Kolics Ágnes 48, Simon István 34, Kovács Zoltán 25, Németh Tibor 8 szavazat.
A múlt év végén elhunyt Simon Lajos húsz éven át volt Dabronc polgármestere.

