rss      tw      fb
Keres

Németországban lezuhant egy helikopter

MTI 2010. december 29., szerda 11:42

Három ember megsérült, amikor lezuhant egy helikopter, amellyel egy bevásárlóközpont tetejéről akarták a havat lefúvatni Németország középső részén - közölték szerdán a hatóságok.

A jénai rendőrség szóvivője elmondta, hogy az eset Iseerstedt külvárosában történt. A 47 éves első pilóta, a 33 éves másodpilóta sérülése súlyos, míg a harmadik személynek, egy kereskedelmi központ alkalmazottjának a sérülése nem jelentős.

Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a kedd délután történt balesetet. A helikopterrel a tetőn felgyülemlett havat próbálták meg eltávolítani.

Az elmúlt hetekben jelentős mennyiségű hó hullott Németországban, ami számtalan zavart okozott, egyebek között a közlekedésben.