rss      tw      fb
Keres

Az euró 1,33 dollár fölött december 17. óta először

MTI 2010. december 30., csütörtök 15:52

Az elmúlt napokban gyengélkedő euró csütörtökön kora délután 1,33 dollár fölé erősödött, először december 17. óta.

Az euró drágulását Ewald Nowotny, az Európai Központi Bank (EKB) igazgatósága tagjának az a kijelentése váltotta ki, miszerint az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM) lehetőség szerint akár már 2013 előtt életbe lép.

A pénzügyi területen illetékes EU-vezetők november végén döntöttek az ESM létrehozásáról 2013-tól a mostani átmeneti eszköz helyett, hogy ne csupán kezelje, hanem hatékonyabban meg is előzze a jövőbeni válságokat.

Röviddel 15 óra után az euró 1,3301 dolláron állt. Mintegy 30 perccel később az eurót 1,3295 dolláron jegyezték a szerda késő esti 1,3221 dollár után.