Választás 2010 - Orbán Viktor: elszánt és tettre kész emberekre van szükség az önkormányzatokban is
- Részletek
- Hazai vonatkozású hírek - 2010/3. negyedév
- 2010. szeptember 30. csütörtök, 17:20
- Hírek
MTI 2010. szeptember 30., csütörtök 17:03
Elszánt és tettre kész emberek kellenek a helyi önkormányzatokba is - jelentette ki Orbán Viktor kampánykörútjának észak-borsodi, kazincbarcikai állomásán csütörtökön.
A Rákóczi téren, több száz ember előtt a miniszterelnök azt mondta: Rizner Józsefnek, a Fidesz-KDNP kazincbarcikai polgármesterjelöltjének sikerült egy kiváló csapatot összehoznia, akik szakemberek, és változást hozhatnak a város életében.
Utalt a tavaszi országgyűlési választások előtti látogatására, amely, mint mondta, szerencsét hozott neki és reméli, ő is szerencsét hoz a kazincbarcikaiaknak.
Úgy fogalmazott, hogy hosszú időnek kellett eltelnie - "szinte húsz esztendőnek" -, hogy a borsodi város választópolgárai és a Fidesz, illetve "a kereszténydemokraták politikai családjához tartozók" egymásra tudjanak találni, "de a dolgok most nem áll rosszul" - fűzte hozzá.
Értékelése szerint az, hogy az országgyűlési választások során Kazincbarcikán és térségében győzni tudtak, nagyon nagy eredmény. Mint mondta, nem azért érkezett a településre, hogy a "kormány lovát dicsérje", bár kétségtelen, hogy "jól húz" - mondták többen a miniszterelnökkel egyetértésben és közösen a tömegből. A kijelentést taps követte.
Felsorolta a kormány elmúlt hónapokban tett intézkedéseit, amelyekre - fogalmazása szerint - már legalább húsz éve vártak és a magyarok többsége lassan már azt gondolta, bár mindig beszélnek róla a politikusok, úgysem fog soha megtörténni. Példaként említette egyebek mellett a bankadót, az abszurd végkielégítéseket, valamint a fizetési "plafont" az állami szférában.
Ez ad reményt az önkormányzati választásokra is - mondta a miniszterelnök.
Annak a véleményének adott hangot, hogy az október 3-i kazincbarcikai eredmény híre - ha a Fidesz-KDNP jelöltje lesz a város első embere - elterjed az egész országban, hiszen az elmúlt húsz évben az volt az általános vélemény, hogy ebben a városban a szocialistákon kívül másnak "fű nem terem".
Hozzátette: a kazincbarcikaiaknak nem érdeke, hogy ellenzéki "főhadiszállást" csináljanak a városukból. A jövő az együttműködésben van, erre van a helyieknek is szüksége.
Arról is szólt, hogy a megkezdett beruházásokat és város által felvett hitelt nem lehet a kormány együttműködése nélkül rendezni. "Nem azért jöttem, hogy ellensúlyt képezzünk, hanem hogy együttműködést szentesítő kezet nyújtsak" a városnak - magyarázta.
Orbán Viktor Miskolcról érkezett Kazincbarcikára, ahol először a helyi Diák TV-ben tett látogatást, onnan pedig a Rákóczi térre sétált a barcikai jelöltekkel. A településen több százan várták, tapssal fogadták. Orbán Viktor jó néhány alkalommal megállt és kezet fogott a jelenlévő szimpatizánsokkal. A kormányfő ezután Ózdra indult.
A kormányfő Kazincbarcikán újságírói kérdésre elmondta, hogy ha gazdaságilag megalapozott tervek születnek a bányák újranyitására, akkor a kormány kész lesz megtárgyalni azokat - olvasható a miniszterelnök szóvivőjének közleményében.
